Krátkodobá půjčka

Krátkodobé půjčky – rychlá pomoc, nebo velký byznys?

„Nečekané výdaje? Chybí vám peníze do výplaty? Snadná pomoc! Ihned vám půjčíme několik stovek nebo tisíc. A za pár minut máte po starostech.“

Na takové sliby lákají mnohé společnosti všechny ty, kteří se ocitli v tísni a potřebují rychle sehnat peníze. Nemusí se jednat zrovna o podvodníky, ale řekněme si to na rovinu – takové peníze vás přijdou pořádně draho!

Pojďme se na krátkodobé půjčky podívat z blízka. Krátkodobé půjčky u nás v poslední době zažívají svůj boom. Lidé si takto půjčují poměrně malé částky v řádu několika stovek či tisíců, aby zalepili přechodné díry ve svém rodinném rozpočtu.  Krátkodobé půjčky jsou rychlé a snadno dostupné. K jejich získání někdy stačí jedna SMSka nebo pár minut na internetu. Jenže právě za tyto výhody pořádně zaplatíte! Úrokové sazby a poplatky bývají u krátkodobých půjček tak vysoké, že je někteří odborníci neváhají označit za „lichvářské“. Jestliže pak kromě samotných peněz nakonec musíte vracet ještě vysoké úroky a poplatky, zdá se vám to výhodné?

A jsou tu další, často méně viditelná úskalí. Těmi jsou sankce, které jsou vám účtovány při pozdním splácení úvěru. Ty v některých případech rostou přímo geometrickou řadou a vaše dlužná částka se tak v krátkém čase může třeba zdvojnásobit. Dříve, než si pořídíte krátkodobou půjčku, proto doporučujeme, abyste zvážili, zda ji opravdu nutně potřebujete. A pokud už se tak rozhodnete, prostudujte si podmínky jejího získání a poplatky a sankce za pozdní splacení.

V některých případech, zejména když se ke krátkodobým půjčkám uchylujete častěji nebo pro vás malá částka ve skutečnosti nic neřeší, je výhodnější pořídit si běžnou nebankovní půjčku.  Za takovou půjčku v konečném důsledku zaplatíte mnohem méně, a přitom si můžete půjčit i vyšší částku.  Jsme přesvědčení, že nejvhodnějším řešením je Hypopůjčka. Ta představuje rychlou a bezpečnou půjčku bez zbytečné administrativy, které vás přitom nebude stát tolik. Je to díky tomu, že nabízíme jednu z nejnižších úrokových sazeb na nebankovním trhu.  Půjčku si vyřídíte snadno a rychle online a ještě ušetříte!