Jak získat půjčku?

Uvažujete nad tím, že využijete možnosti úvěru? Pokud stojíte před rozhodnutím, zda si půjčit anebo ne, tak byste se měli mimo jiné zajímat i o to, jak si vůbec půjčit. Zní to jednoduše, ale člověk, který s tím nemá žádné zkušenosti, jen těžko ví, co všechno bude potřebovat, co všechno musí splňovat a kde o půjčku vůbec žádat. Jaké jsou tedy podmínky, pravidla a možnosti?

Co je třeba splňovat

Půjčku může získat pouze vyhraněná skupina osob. Abyste získali úvěr, musíte být za všech okolností plnoletí, tedy starší osmnácti let. Tuto podmínku musíte splňovat i tehdy, pokud si půjčujete u nebankovní společnosti. Dále se již podmínky liší. Banky požadují, abyste měli stálý příjem, což je jakousi zárukou toho, že vaše finanční situace bude dostačující na to, abyste mohl bance splácet včas a pravidelně. Banky si také zakládají na tom, abyste neměli jakýkoliv negativní zápis v registru dlužníků. Nebankovní společnosti mají ale podmínky mnohem mírnější, nemusíte dokládat žádné různé doklady o příjmech a ani se nemusíte mnohdy obávat, pokud máte nějaký šrám v registru.

Jaké dokumenty vzít sebou?

Půjčku nemůžete získat bez předložení průkazu totožnosti. Dále je potřeba, abyste měli trvalý pobyt v České republice. V případě bank budete často také potřebovat již zmiňovaný doklad o výši vašeho příjmu.

Jak lze z článku vyvodit, nebankovní společnosti nejsou vůbec tak přísné, jako banky. Zřizovat si tímto způsobem úvěr ale není rozhodně tak bezpečné, jako když se obrátíte na banku. Vyplývá z toho také i to, že ne každý má možnost získat půjčku bankovní cestou. Podmínky jsou skutečně přísné a neúprosné. Nebankovní úvěr získá ale naopak téměř každý, i právě proto roste v posledních letech jeho obliba.

Splňujete všechny podmínky? Máte potřebné dokumenty? Poté vám již nic nebrání zažádat o úvěr.